Anasayfa / Tekno Sağlık / CES 2017’deki En İyi 3 Sağlık Teknolojisi Yenilikleri

CES 2017’deki En İyi 3 Sağlık Teknolojisi Yenilikleri

Bildiğiniz gibi CES Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biridir. CES 2017’ye 3 bin 800 firma katılmıştır. Biz bu yazımızda teknolojinin sağlık alanında nasıl geliştiğini daha iyi anlamak için 3 yeni sağlık teknolojisi ürününü inceleyeceğiz. Sağlıklı kalmanın bir diğer yolu da hastalıkları erken evrede teşhis edebilmek diyebiliriz. Bu inceleyeceğimiz sağık teknolojisi yenilikleri genellikle teşhis ve ölçüm konusunda yardımcı olmaktadır. İlk teknolojimize göz atalım.

1-Kolayca Yüksek Ateşi Takip edebilme.

Eğer küçük bir çocuğunuz varsa, ateşi kontrol altında tutmanın ve ölçmenin ne kadar zor olduğunu sizde biliyorsunuzdur. Ürünümüzün adı TempTraq. TempTraq 7/24 vücut ateşini takip edebileceğiniz bir cihazdır. Akıllı telefonlarla entegre çalışan bu cihazla verileri telefona kaydedebilirsiniz daha sonra inceleyebilirsiniz. Rahatsızlık vermeyecek bir sensörle bebeğin huzurunu kaçırmadan ateşini kontrol altında tutabilirsiniz. Fiyatına gelecek olursak $ 15,99’dan amazon üzerinden sipariş verebilirsiniz.

2-Kalp ritminizi ölçmek için göğüs kemeri.

Cihazımızın en iyi özelliği tamamen kablosuz olması. Aşağıdaki görselde ki bu cihazla hastane şartlarındaki ölçümlere yakın ölçümler yapabilirsiniz. EKG, Kalp Ritmi, Kalp Ritmi Değişikliği, Solunum Sayısı ve Cilt Sıcaklığı gibi verileri akıllı cihazınıza kayıt edebilir ve takip edebilirsiniz. Ürünün adı QardioCore ve fiyatı €499.

3-Adım sayarlar yeterli gelmiyorsa bu cihaza bir göz atın.

Ürünümüzün adı Mio Slice. Bildiğiniz gibi neredeyse analog saatler bile adım saymaya başladı. Ama belkide sizin için 10.000 adım atmak sağlıklı değildir. Bu cihaz sadece adım saymakla kalmıyor ne kadar kalori yaktığınızı, mesafeyi, tüm gün kalp hareketlerinizi ve uykunuzu izlemektedir. Bu verilere göre bir size spor hocalığı yaptığını söyleyebiliriz. Ve fiyatı tam 129$.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.