Anasayfa / Alternatif Tıp / Böbrek Sancıları

Böbrek Sancıları

  • Sıcak su dolu büyükçe bir kaba su bel hizasına gelecek şekilde, sıcak suda oturan hastaya aşağıdaki karışımı ilave edip sıcak su ile taşın düşürülmesine ve sancının giderilmesine yardımcı olunur.
  • 5 litre suya , bir su bardağı dolusu papatya , bir su bardağı dolusu ıhlamur konulur. 5 dakika kaynatılır ve 15 dakika demlenmesi için beklenir. Süzüldükten sonra içilir. Mesanenin ağzı açılıp damarlar genişler ve taş düşer.
  • Böbrekler üzerine büyükçe bir salatalık veya yemek kabağı veya bal kabağı rendelenerek az suda haşlanır. Bu lapa sıcak olarak bağlanarak taşın düşürülmesine yardımcı olur.
  • Eğer hastanın sıcak suda yatma ve oturma imkanı yoksa 4 veya 5 adet soğan sıcak külde ya da elektrik ocağında pişirilerek ezildikten sonra böbreklerin üzerine bağlanır. İki üç saat aralıklarla tekrarlanarak yapılan bu ameliye taş düşürmeye yardımcı olacaktır. Bunu yaparken diğer taraftan hastaya karpuz ve limonata gibi ılık yiyecekler veya içecekler verilmelidir.
  • Bir yemek kaşığı keten tohumu , bir yemek kaşığı gülhatmi kökü ve toz haline getirilmiş bir yemek kaşığı meyan kökü bir litre suya konularak yarım saat kaynatılır ve süzülür. Mide boş iken 3-4 çay bardağı içilir.
  • 50 gram havuç rendelenip bir litre suya katılır ve bir yemek kaşığı havuç tohumu ilave edilir. 10 dakika kaynatılır. 20 dakika demlenir süzülür ve 3-4 bardak içilir.

 

Hakkında admin

Check Also

Funda (Calluna Vulgaris)

Funda çiçeği ; Gut hastalığına faydalıdır. Böbrek iltihabını keser. İshali giderir. Anne sütünü arttırır. Ağrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.